A járóbeteg ellátás keretében az általános neurológia ambulancia mellett számos szakrendelésen várjuk a neurológiai betegségekben szenvedőket. A neurológiai ambulanciára általában fejfájás, szédülés, gerinceredetű betegségek, stroke, epilepszia, sclerosis multiplex, mozgászavar, Parkinson betegség, különböző fájdalom szindrómák, elbutulással járó kórképek miatt kerülnek a betegek. Amennyiben speciális ellátás, kezelés szükséges, a beteget speciális szakrendelésünkre irányítjuk. Ilyen szakrendelés a stroke-on átesetteket gondozó Cerebrovascularis rendelés, az Epilepszia rendelés, a sclerosis multiplexes betegeket gondozó Neuroimmunológiai rendelés, a perifériás ideg és izombetegségben szenvedőket fogadó Neuromuscularis szakrendelés, a kóros horkolással küzdőket kezelő Alvászavar rendelés, valamint a Parkinson rendelés. Ugyancsak szakrendeléseinken történnek speciális vizsgálatok, mint az agyi elektromos tevékenységet vizsgáló elektroencephalographia, az idegek vezetését és izmok aktivitását vizsgáló elektroneurographia – elektromyographia, valamint a nyaki és agyi erek vizsgálatát célzó ultrahang/Doppler vizsgálat.
A nem sürgősséggel érkezett betegeket előjegyzés alapján fogadjuk. Előjegyzést a Betegirányító Központban lehet kérni az (52) 52 52 52-es telefonszámon, vagy KlinikánkBetegfelvételi Irodájában az (52) 255 451-es telefonszámon vagy az 54467-es belső melléken.
Szakrendeléseinken a beteg kórtörténetének, jelen panaszainak, gyógyszereinek feljegyzése után belgyógyászati és neurológiai vizsgálat következik, majd betegségtől függően a betegeket további vizsgálatokra utaljuk, ill. meghatározzuk a kezelés menetét.
A szakrendelések időpontjai, valamint elérhetőségei a „Szakrendelések” menüpont alatt találhatók.
Enyhébb vagy krónikus agyi keringészavarban lehetőség van infúzió felvételére járóbetegként is. A kezelt betegek csupán az infúzió idejére, ill. azt követően néhány percig tartózkodnak az osztályon, a nap többi részét otthonukban töltik. Az osztályra történő felvétel indikációjáról klinikánk orvosai döntenek.